Hakkımızda


Hakkımızda

 

Ankara’da yerleşik firmamız, başta eski Sovyet ülkeleri olmak üzere dünyanın her yanına uzun yıllardır ihracat yapmaktadır. Ana iş kolu iş makineleri, aksam ve yedek parçalarıdır. Çelik Makina, güçlü öz sermayesi ile yeterli büyümeyi sağladıktan sonra oluşturduğu ilk stratejik eylem planı çerçevesinde yurtdışındaki pazarlarda şirket ve şubeler oluşturarak hâlihazırda ana iş kolu çerçevesinde Türkiye’de üretilen ürünlerin bu pazarlara satışını yapmayı ve yine ana iş kolu dâhilinde bulunan iş makinelerini direkt müşterisi ile buluşturmayı hedeflemektedir. Belirlenen iş planı çerçevesinde 2021 yılının ilk yarısında “Çelik International Makine Ukrayna” şirketinin açılışını Kiev merkezli olarak gerçekleştirmiştir.

Ukrayna’nın hedef olarak seçilmesinin temel nedeni, firmamızın geçmişe dayanan bağlantılarının bulunmasının yanında, aynı zamanda buranın merkez haline getirilerek komşu ülkelere de Ukrayna üzerinden Türk ürünlerini ihraç etmek için bağlantı oluşturmasıdır. Ana iştigal konumuz düşünüldüğünde bu ülkelerin ticaret hacmi Türkiye’nin gerisinde olmakla birlikte yerel firmaların kısıtlı tecrübe vekısıtlı ürün erişimi ile sınırlıdır. Bunun doğal bir sonucu olarak da daha düşük kaliteli ürüne daha yüksek fiyatlar ödemektedirler. Ticari olarak kaliteli Türk ürünlerine kendi pazarlarında kolay erişimi sağlayacak bizim gibi köklü firmalara ihtiyaçları kaçınılmazdır. Ayrıca ihtiyaç duydukları farklı ülke menşeli iş makinelerini de onların pazarına sunuyor olmamız bizi tercih etmelerinde önemli bir faktör olmuştur. Ancak Türk üretimi bir iş makinesinin ve ataşmanlarının distribütörü olarak asıl hedefimiz, her daim bilinirliğimizi ve ağımızı artırmak olmuştur. Bunlara ek olarak ülke alt ve üst yapı işlerinde ihtiyaç duyulan iş makinesi, kamyon vb. ürünleri dönemlik olarak kiralama faaliyetlerimiz de devam etmektedir.

Bu vesile ile şirketin temel misyonu, hem satışlarını yükseltmek hem de ülkemiz adına ihracat geliri oluşturmaktır. Şirketimiz, Türkiye’de kullanılmayan ve atıl stok olarak bulunan ürünlerin yurtdışı pazarlarındaki alıcılarını bularak Türkiye tacir ve üreticisine kaynak yaratmaktadır.

VİZYON

Tüm dünya ülkelerinde ürünlerimizi buluşturduğumuz bütün müşterilerimizin işlerine katkı vererek globalde başarılı sağlamaktır.

MİSYON

Müşterilerimiz ihtiyaç duydukları uygun ve kaliteli ürünleri sunarak sürdürülebilir olmaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

BİZİ ARAYIN VEYA BİZE YAZIN